Šunų vakcinacija

Pirmą kartą šuniukus vakcinuoti nuo pavojingiausių ir dažnai mirtinų jaunų šuniukų infekcinių ligų maro ir parvovirusinio enterito galima 6 sav. amžiaus, nes tuo metu motininių antikūnų kiekis kraujyje daugeliui šuniukų smarkiai sumažėja ir tokio amžiaus jau atsiranda didelė rizika užsikrėsti ir susirgti. Nuo šio amžiaus patariama vakcinuoti šuniukus, kurie gyvena aplinkoje, kurioje yra didelė tikimybė užsikrėsti, t.y. gyvūnų prieglaudose, veislynuose.

Įprastai šuniukus būtina vakcinuoti 8-9 sav. amžiaus. Vakcinuojama nuo maro, parvovirusinio enterito, paragripo, virusinio hepatito, laringotracheito ir leptospirozės.

12 sav. amžiaus šuniukai revakcinuojami nuo šunų maro, parvovirusinio enterito, paragripo, virusinio hepatito, laringotracheito, leptospirozės ir pasiutligės. Po to reikalinga revakcinacija, kuri atliekama kasmet arba kas trejus metus. Tai priklauso nuo naudojamos vakcinos ir epidemiologinės situacijos šuniuko gyvenamojoje aplinkoje.

Vakcinuoti galima tik kliniškai sveikus, 10 dienų prieš vakcinavimą dehelmintizuotus šunis. Prieš vakcinavimą šuniukų sveikatą turi įvertinti veterinarijos gydytojas. Po vakcinavimo 14 d. reikia vengti  galimo kontakto su infekcijos šaltiniais, vengti galimo peršalimo.

Nepamirškite laiku apsaugoti savo mylimus augintinius  nuo pavojingų ligų!