Gyvūnai ir alergija

Bendri alergijų požymiai: rinitas, gausios išskyros iš nosies, čiaudulys, akių paraudimas ir ašarojimas, niežėjimas, atopinis dermatitis, odos sausumas, išbėrimas pūslelės, dilgelinė forma, pykinimas, vėmimas, viduriavimas, kosulys dusulys, galiausiai – astmos vystymasis.

Gyvūnų alergijos požymiai ir priežastys

Gyvendami užterštoje aplinkoje, patirgami stresą, netinkamai šeriami, alergija vis dažniau suserga ir mūsų augintiniai. Jiems pleiskanoja oda, jie nuolat kasosi, pasireiškia niežėjimas, atsiranda išbėrimai odoje, parausta gleivinės, ašaroja, dažnai vystosi dermatitai kartu su antrine infekcija, gyvūnai neturi apetito, tampa dirglūs ir jaudrūs, atsiranda miego sutrikimai. Pleiskanota oda – greičiausiai pastebimas alergijos požymis. Gyvūno oda pleiskanoja dėl karbohidratų pertekliaus ir augalinių riebalų trūkumo. Pasitaiko, kad smarkiai ir greitai šeriantis oda savaime pleiskanoja. Nusišėrus, pleiskanų savaime sumažėja. Mūsų augintiniams gali pasireikšti alergija, susijusi su mityba ir dėl neigiamų emocijų. Jiems vystosi stresas, jeigu šeimininkas išvyksta ilgesniam laikui, pasikeičia aplinka, atsiranda kitų gyvūnų namuose, keičiasi laikymo sąlygos. Nustatyta, kad rujojančios arba šuniukus žindančios kalytės taip pat tampa jautresnės, jų kailis blogėja ir net gali išryškėti alergijos požymiai. Kad būtų sumažintas alergijų pasireiškimas gyvūnams (šunims, katėms), pirmiausia reikia pasirūpinti tinkama jų mityba, t.y. jo amžių, gyvenimo būdą atitinkančiu pašaru. Manoma, kad alergiją gali sukelti ir pašarų konservantai, dažomosios medžiagos, skonio priedai.

Gyvūnų sukeliama alergija

Asmuo, turėdamas sąlytį su gyvūnais, gali būti alergiškas gyvūnų seilėse, išmatose, kraike, pašaruose, žiurkių šlapime, jūros kiaulyčių kraujo serume, triušių odos epitelyje esantiems alergenams. Alergenai patenka į organizmą inhaliacijos keliu – kvėpuojant, per odą, gleivines, virškinimo sistemą. Kvėpavimo, virškinimo sistemos sutrikimus žmogui sukelia triušių, graužikų, kačių, šunų, šeškų, žemės ukio gyvūnų, vėžlių, roplių, paukščių alergenai. Problema gali būti netiesioginis naminių gyvūnėlių alergenų poveikis – gyvūnų alergenai gali būti tiesiog prilipę prie drabužių po kontakto su jais.